Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR

Nitelikli Kahve Nedir?

 

Probador Colectiva yeşil kahve çekirdeklerini doğrudan ticaret modeli ile çalışan ve kahvelerini birebir çiftçilerle temas kurarak satın alan Amerika ve Avrupa’nın sayılı kahve şirketlerinden tedarik etmekte, kendi kahvelerini kendisi ithal etmektedir.

Bu doğrultuda yalnızca, dünya piyasasında nitelikli kahve (specialty coffee) olarak tabir edilen, bu kriterlere uygun, Q Graderlar tarafından yüksek puanlar verilmiş ve etik-izlenebilir bir ticaretin ürünü kahveler kullanılır.

Nitelikli kahve en kaba anlamıyla teknik bakımdan Q Graderlar tarafından 100 üzerinden 80 ve üzeri puan almış olan, kahvenin yetiştiği toprak, rakım gibi "terroire" özelliklerinin yanı sıra  üretici, hasat, işlenmesi gibi birçok başka bilgiye de erişilebilen, künyesi olan, "c" market denilen endüstriyel-ticari kahveden farklı olarak üreticilerle doğrudan ilişki kurarak ve borsa fiyatlarının çok üzerinde bir ödeme yapılarak elde edilen kahvedir.

Ürün gamında bulunan yeşil kahveler Probador Colectiva markası için kavrulurken nitelikli kahve piyasasındaki küçük/büyük kahve kavurmahanelerin yanısıra evde kendisi kahve kavuran kahve meraklılarının yeşil kahve talebi de karşılanır.

Zaten 2 seneyi aşkınca bir süredir de bu doğrultuda dünyanın en saygın ve lider Nitelikli Kahve tedarikçilerinin başında gelen Amerikalı CAFE IMPORTS firması ile işbirliğine gitmiş, firmanın Türkiye ve bölgenin bir kısmındaki tek yetkili dağıtımcılığını üstlenmiştir.

 

nitelikli-kahve

 

 

 

 

 

 

 

Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
Güvenli Alışveriş