Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
Hikayemiz

Hikayemiz

PROBADOR COLECTIVA

        Probador Colectiva uluslararası normlarda kahve eğitimi ve kahve üretimine odaklanmış bir projedir. Projenin arkasında Türkiye’deki yeni nesil kahve dükkanlarının ilk örneği olan Kronotrop’un kurucusu olan ve bu alanda pek çok ilke imza atan Çağatay Gülabioğlu yer almaktadır. Kahve konusunda uluslararası kalite ve eğitimci sertifikalarına (hem kahvedeki en önemli sertifika olan Q Grader hem de dünyadaki en büyük ve şemsiye örgütlenme olan SCA-Specialty Coffee Association- tarafından  verilen yetkili eğitimci belgesi olan AST’ye sahip olan Gülabioğlu ayrıca 2015-2017’de Türkiye Kahve Kavurma Şampiyonlukları kazanmış ve Dünya Şampiyonaları'na katılmıştır.

       Son yıllarda ivme kazanmış ve hala gelişmekte olan ve birçok noktada açığı bulunan kahve sektörüne Probador Colectiva üç ana katkıda bulunmayı hedeflemektedir: Etik ticaret ve doğru tarım ürünü nitelikli yeşil kahveye herkesin ulaşmasını sağlamak; bu kahvelerin kavurulmuş olarak sunulması ve elbette kahve eğitimleri/danışmanlık.

 

Hikayemiz

NİTELİKLİ KAHVE

Probador Colectiva yeşil kahve çekirdeklerini doğrudan ticaret modeli ile çalışan ve kahvelerini birebir çiftçilerle temas kurarak satın alan Amerika ve Avrupa’nın sayılı kahve şirketlerinden tedarik etmekte, kendi kahvelerini kendisi ithal etmektedir.

Bu doğrultuda yalnızca, dünya piyasasında nitelikli kahve (specialty coffee) olarak tabir edilen, bu kriterlere uygun, Q Graderlar tarafından yüksek puanlar verilmiş ve etik-izlenebilir bir ticaretin ürünü kahveler kullanılır.

Nitelikli kahve en kaba anlamıyla teknik bakımdan Q Graderlar tarafından 100 üzerinden 80 ve üzeri puan almış olan, kahvenin yetiştiği toprak, rakım gibi "terroire" özelliklerinin yanı sıra  üretici, hasat, işlenmesi gibi birçok başka bilgiye de erişilebilen, künyesi olan, "c" market denilen endüstriyel-ticari kahveden farklı olarak üreticilerle doğrudan ilişki kurarak ve borsa fiyatlarının çok üzerinde bir ödeme yapılarak elde edilen kahvedir.

Ürün gamında bulunan yeşil kahveler Probador Colectiva markası için kavrulurken nitelikli kahve piyasasındaki küçük/büyük kahve kavurmahanelerin yanısıra evde kendisi kahve kavuran kahve meraklılarının yeşil kahve talebi de karşılanır.

Zaten 2 seneyi aşkınca bir süredir de bu doğrultuda dünyanın en saygın ve lider Nitelikli Kahve tedarikçilerinin başında gelen Amerikalı CAFE IMPORTS firması ile işbirliğine gitmiş, firmanın Türkiye ve bölgenin bir kısmındaki tek yetkili dağıtımcılığını üstlenmiştir.

KAVURMAHANE

Probador Colectiva’nın kavurmahanesinde dünyanın lider kavurma makineleri kullanılmaktadır.               

Coffeeshoplar ve web sitesi üzerinden alışveriş yapan ev kullanıcıları için kahveler her hafta taze olarak kavrulur.

Kahve hassas bir ürün olduğu için uygun nem ve sıcaklık değerlerinde saklanmalıdır; bu sebeple tüm kahveler özel iklimlendirme aygıtının bulunduğu bir depoda muhafaza edilerek doğru saklama koşulları kontrol altında tutulur.

Probador Colectiva’nın felsefesine uygun olarak kahveler her hafta taze olarak kavrulur ve paketlenir. Yine bu felsefe ışığında kahveleri sadece çekirdek halinde ve öğütmeden yollama kararlılığımız da devam etmektedir.  Kavurmayı takiben kahvenin tazeliğini en iyi şekilde korumasını sağlamak üzere en doğru dolum ve paketleme unsurları da büyük önem taşır.

Hikayemiz
Hikayemiz

E TİCARET

Coffeeshoplar'ın yanısıra ve hatta daha da önem arzedecek bir şekilde Probador Colectiva'nın hedef kitlesi kendini geliştirmek isteyen profesyonel ve amatör kahveseverler, yani kabaca ofis ve ev kullanıcılarıdır. Bu minvalde kullanıcı dostu bir e-ticaret altyapısı oluşturulmaya özen gösterilmiştir. Sitede kahveye ek olarak ev kullanıcılarına yönelik kahve demleme ekipmanları, değirmenler, çeşitli aksesuarlar, kimi kahve demleme tüyoları da bulunabilir. Ayrıca Probador kahvesi kullanmak isteyen Cafe/Coffeeshoplar için Toptan Satış sekmesi üzerinden kendi siparişlerini oluşturup kredi kartı ile ödeme imkanı da getirilmiştir. 

EĞİTİM VE KAHVE LABORATUVARI

Türkiye’nin ilk ve tek SCA (Specialty Coffee Association -Dünya Nitelikli Kahve Birliği) sertifikalı kahve laboratuvarı ve eğitim merkezi (SCA PREMIUM TRAINING CAMPUS) olan Probador Colectiva’da SCA akreditasyonuna sahip eğitimciler ve davet edilen uluslararası tanınırlıktaki kahve uzmanları tarafından barista, kavurma, su, değirmen, kahve demleme, yeşil çekirdek bilgisi, coffeeshop tasarımı gibi sektörde büyük bir boşluğu hissedilen kahve eğitimleri düzenlenmektedir. Kimi zaman halka açık, kimi zaman özel davetli katılımı ile gerçekleşen kahve atölyeleri ve kahve tadımları sayesinde hem Türkiye’deki profesyonellere ve kahve meraklılarına hem de yabancılara hizmet veren saygın ve dünya çapında bir kahve eğitim merkezi yaratılmıştır. Dünyanın önde gelen kahve makineleri, değirmenleri ve ekipmanlarının bulunduğu laboratuvarda ayrıca son derece detaylı iki ayrı su arıtma sistemi bulunmaktadır. Kavurmahane bölümünde bulunan kavurma makinelerinden ayrı olarak laboratuvarda da IKAWA örnek kavurma  makinesi ile numune kahveler kavurularak analiz ve tadım yapılmaktadır. 

Hikayemiz

Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
Güvenli Alışveriş