Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR

DAHA İYİYİ ARAYANLAR İÇİN

Öncelikle kahvelerimizi nasıl seçtiğimiz, neden bu şekilde seçtiğimiz, nasıl kavurduğumuz ve buna benzer konulara ilişkin yaklaşımızla ilgili daha fazla birşeyler okumak isterseniz lütfen Hikayemiz ve Probador Colectiva sekmelerinde biraz gezinin.

Dünyanın en iyi üreticilerinden bazılarının özenle işlenmiş, özenle kavrulmuş, hakkında transparan bilgilere ulaşabileceğiniz kahvelerini servis etmekle ilgileniyorsanız, sizinle bir ilişki kurma umuduyla heyecanlıyız.

Bir kahve kavurma firması olarak, geniş bir tecrübe ve bilgi birikimine sahibiz. Sanatımızı/zanaatımızı geliştirmek için yıllarımızı harcadık ve pek çok konuda ilkleri gerçekleştirdik.

Bizimle toptan bir kahve ilişkisi kurmakla ilgileniyorsanız, lütfen talep formunu doldurun, bize biraz kendinizden bahsedin. Size ulaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
*
*
ŞİRKET BİLGİLERİ
ŞİRKET ADRES BİLGİLERİ
DİĞER BİLGİLER
Toptan Satış

KAVURMA FELSEFEMİZ

Kahvenin nerden geldiği önemli. Hem de çok. Nasıl geldiği. Kimden alındığı. Üreticiye hakkının verilip verilmediği. Kimin yetiştirdiği. En basit cümlelerle. Zaten bu yüzden de harman yapmıyoruz (değirmen tasarımlarının handikapları, kavurma esnasında tutarsızlıklar yaşanması ve farklı kahvelerin farklı çözünme seviyelerine sahip olması gibi teknik sorunlar da cabası. Zaten harman yapma ihtiyacı birden fazla kahveyi kullanarak dengeli, kompleks, aromatik bir kahve elde etme arayışından ya da kavurmacıların ellerindeki ucuz ya da kalmış kahveleri değerlendirme çabasından doğmamış mıdır? Bugün artık üretim kalitesinin artmasıyla tek kökenden -single origin- kahvelerle aynı sonuca hem de çok daha tekrarlanabilir şekilde ulaşmak mümkün. Üstelik aynı damak tadını almanız harmanlara göre kat be kat daha olası. Bu açıdan biz yıl boyu benzer profillere sahip single origin kahveler bulup ANTİ BLEND adı altında sunmayı yeğliyoruz). Terruar ve çiftçilerin emeği bizim harmanla yaratacağımız sonuçtan çok daha önemli. Terruar kavramı bize çok şey anlatır. Toprak, güneşlenme, yağış rejimi, rakım, sıcaklık vs son ürün üzerinden belirleyici unsurlardır ve buna çiftçilerin özeni, hassas bir toplama süreci ve işlemeyi de ekleyince birbirine bir kuş uçumu uzaklıkta neden bu kadar farklı kahveler yetiştiğini anlayabilirsiniz.

Kavurmacı olarak yaklaşımımız işte tabiatın bu dokunuşunu ve çiftçinin özenli ve bilinçli tercihlerini dışavurmak üzere sadece bir elçi görevi üstlenmek. Ama bunu yaparken teruarın ve üretimin üzerine birşey eklemiyoruz da sanılmasın (her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır elbet)

Her yeni kahve yeni bir deneyim ve arayış demek. O kahveye karakteristiklerini veren kavuma profilini arayıp bulmak en heyecanlı ve güzel macera bizim için. Kutsal kaseyi aramanın bir benzeri belki de. Zorlu bir süreç bu ve belli bir deneyim elbette işinize yarıyor ama yine de her kahve, her proses, her çekirdek yeni bir bilinmezlik.

Bizden her kahve alışınızda aslında Probador kahvesini almakla birlikte aslında o üreticinin kendisini de evinize davet etmiş oluyorsunuz.  Umarız onları hayal kırıklığına uğrattığımızı düşünmezsiniz.

Kavurma bir bilim olduğu kadar sanat da. Kahvenin kavurma tercihlerini dikte etmesine izin vererek standart bir kavurma tarzı ya da derecesinden kaçınmayı başardığımızı düşünüyoruz

KAVURMA PROSEDÜRÜ

Halihazırda her Pazartesi günü mümkün olduğunca sipariş miktarına göre kavuruyoruz ve elimizde diğer haftaya kahve kalmamasına özen gösteriyoruz. Kavurduktan sonra gaz salınımı (degassing) için kahveleri bir gün bekletip ertesi gün tek yönlü valfli ve zipperlı, doğru geçirgenliğe sahip paketler kullanarak paketliyor ve kargoluyoruz(250gr'lık paketler). Kahvenin okside olmasını önlemenin ve paket açıldığında kahve hızla çürümeye başlayacağından ağzının tekrar kapanmasının önemli olduğundan hareketle zipperlı (tin tie ya da benzeri havayı mutlaka kaçıran çözümler yerine) paketler kullanıyoruz. Ayrıca tek yönlü valfler de karbondioksiti dışarı bırakırken oksijenden daha ağır olduğundan paketin içine oksijenin girmesini önleyerek kahvenin ömrünü uzatmaktadır.

 250gr, 1kg ve 2kg lık paket seçenekleriyle siparişlerinizi verebiliyorsunuz.

Kahveleri espresso olarak kullanacaksanız kavurma tarihinden itibaren minumum 10 gün dinlendirmenizi, demleme teknikleri için ise 2-3  günün yeterli olacağını tavsiye ediyoruz. Zaten paketlerin üzerinden  espresso için önerdiğimiz degassing (gaz salınımı) tarihini bulacaksınız. Kavurma tarihi basit bir mantıkla bunun 10 gün öncesi demektir.

Tavsiyemiz kahveleri en fazla 3-4 hafta kullanacak şekilde sipariş vermeniz ve eğer mümkünse demlemeleriniz için 2 haftayı geçmemeniz. Ayrıca saklama koşullarına da dikkat etmelisiniz (nem, ışık, aşırı sıcak-soğuk uzak durulması gereken düşmanlar). Ağzı açık kaplarda veya tepeleme doldurulmuş bir değirmen haznesinde de hızlıca bayatlayacaktır.

Size yollayacağımız tanıtım kartlarını misafirlerinize sipariş ettikleri kahveyle birlikte vererek "ağaçtan-fincana" sürecindeki tüm transparan ilişkinin son kullanıcıya da geçmesini sağlayabilirsiniz.

Toptan Satış
Toptan Satış

DÖRT BAŞI MAMUR TAZELİK

EN TAZE HALİYLE: Kahvede iki tür tazelikten söz edebiliriz: yeşil haliyle ve kavrulmuş olarak. Öncelikle her zaman en doğru mevsimde en taze hasat kahveleri alıyoruz. Bununla yetinmeyip ortamdaki rölatif nemi ve ısıyı regüle eden ve 24 saat çalışan özel bir profesyonel-endüstriyel cihazla yeşil çekirdeğin raf ömrünü uzatmanın, aromalarını korumanın yolunu arıyor, nem kaybı, mantarlaşma, küfleşme vs gibi olası negatif unsurların önünü kesiyoruz. İkincisi sadece haftalık ve siparişe göre kavuruyor ve kahvenizi en taze haliyle, aromaları en yüksek noktasındayken, çekirdek halinde almanızı temin ediyoruz. 

BİR ADIM FAZLASI
Kahvemizi almak dışında bizimle daha organik bir ilişkiye de geçmek isteyebilirsiniz. Bir tür simboyoza ya da. Probador ile ilişkiniz bir adım ileriye taşımak makine seçimi, yerinde eğitim, burada eğitim, açılış öncesi danışmanlık, bar tasarımı, mönü tasarımı gbi alanlarda da bilgi almak isterseniz lütfen bizimle irtibata geçin.
HASSASSİYET
Sadece ve sadece sipariş miktarı kadar kavurmaya özen gösteriyoruz.Her zaman en taze haliyle yollamaya. Bu açıdan siparişinizi geçerken Pazartesi gününün tek kavurma günümüz olduğuna dikkat etmeniz önemli. Sİparişlerinizi en geç Pazar gecesine kadar iletmelisiniz.
TADIM ODASI
Kahveleri bir de bizim tarafımızdan içmek, yaklaşımızı görmek, kavurma ortamımızı birebir deneyimlemek isterseniz küçük cafemize (tadım odamıza) uğramalısınız
Detaylar
TADIMLAR
HERKESE AÇIK TADIMLAR Kahve tadımının çok farklı amaçları vardır. Bunlardan biri de profesyoneller tarafından geliştirilmeye çalışılan ortak dilin herkese bir şekilde aktarılmasına olanak tanıyan ve aynı zamanda tadın kalibrasyonuna hizmet eden halka açık tadımlardır. Bu sayede üretim bölgeleri, yöntemleri, olası hatalar, tat profilleri hakkında daha doyurucu bilgiler edinebilirsiniz.
SİPARİŞLE KAVURMAK
Kahveleri her pazartesi sipariş miktarına göre haftalık olarak taze kavuruyoruz. Bir gün dinlendirip Salı kargoluyoruz. Her hafta kahvenizi en taze haliyle alacağınızdan emin olabilirsiniz
Toptan Satış
ŞEFFAF BİLGİ
Aldığınız kahvelere ilişkin son derece transparan bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Konuklarınızla iletişim kurmanızı ve ve neden belli kahveleri seçtiğinizi izah etmenizi sağlayacak en şeffaf bilgileri bulacaksınız. Kahvenin nüfus cüzdanı diyelim buna. Hasat tarihinden, çiftlik sahibine tüm detayları.
Toptan Satış
BİLİMSEL YAKLAŞIM

Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
Güvenli Alışveriş