Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
MATCHA KASESİ (CHAWAN)

MATCHA KASESİ (CHAWAN)

Matcha Kasesi
Chawan

ÜRÜN KODU : Chawan
95.00
DETAY

MATCHA KASESİ (CHAWAN)

 

Chawan kaseler 13. Yüzyılda Çin’de ilk defa yapılmış ve daha sonra Japonya’ya yayılmıştır. Matcha çayının hazırlanmasında ve çay seremonilerinde kullanılan Chawan kaseler aslında her çayın içiminde kullanılabilir, bu yüzden asıl isimleri çay kasesidir. Bu seramik bardaklar tek tek elde üretildiği için, aralarında küçük farklar olabilir.
Chawan bardakların birçok farklı çeşidi vardır ve hepsinin ortak noktası elde üretilmeleridir. Chawan kaselerin hacimleri büyüktür ve genellikle yarısına kadar doldurulur. Matcha çayını hazırlamak için videomuzu matcha ürünü sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Stoneware olan bu kase bulaşık makinesinde yıkanabilir ama daha uzun ömürlü olması için biz elde yıkanmasını öneriyoruz.

Bu ürün kargoda hasar görmemesi için özel olarak paketlenmektedir. Buna rağmen size ulaşana kadar Chado güvencesi altındadır. Kargoda hasar görmesi durumunda yeni ürün gönderimi yapıyoruz.

Bu Chawan Kase ‘Meclay Ceramics’ tarafından elde üretilmiştir.

 

Japon seramiklerinin özelliklerinden birisi de kendileri gibi sade, süsten uzak duran, wabi- sabi hayat tarzına uygun olmasıdır. Chawan’lar (çay kaseleri) ve Yunomi’ler (çay bardakları) popüler kültürün dayatmasından uzak, ustalarının ellerinden çıkarken en doğal haliyle, zarafeti, güzelliği ile ortaya çıkmaktadır. Nitekim; çay seremonisinde de kaseyi tutuştan, çayı karıştırmaya, çay koymadan peçetenin kullanımına kadar her hareketin belli adap ve zarafet  kuralları dahilinde vücuda geldiği derin felsefe anlayışı  vardır. Çay odalarına girerken dünyevi sorunlarından uzaklaşıldığı maddi ve manevi her şeyin dışarıda bırakıldığı yer olarak görülmektedir. Öyle ki erkeklerin silahları, kadınların ise ziynet eşyaları ile bu odaya girmesi yasaklanmıştır.

Bu sebeple ki çay seremonilerinde kullanılan chawan ve yunomi’lerin üretilme aşamaları da bu kadar felsefi duyguları barındırmaktadır. Formlar estetik duruşu, çay içilirken zarif bir tutuş için gerekli olan geleneksel tasarım, seramiğin doğasından gelen sabır ve tutku chawan ve yunomi’lere ruh katarak çay içen kişilerin ihtiyaç duyduğu ruhsal dinginliğin gücüne ve en önemlisi chawan ve yunomi’lere her dokunduğunuzda seramik ustasının hissettiği heyecanı paylaşabilmektir. 

Kahve aboneliğinde indirim avantajları ve daha fazlası  

ABONELİK OLUŞTUR
Güvenli Alışveriş